OSIĄGNIĘCIA UCZNIÓW

PSM I i II st. w Wadowicach w roku szkolnym 2014/2015

 

I KONKURS „7 ELEMENTÓW – Muzykuję Świadomie”

(czerwiec 2015 – Skawina)

Uczniowie klasy fortepianu p. Grażyny Koziny zostali laureatami konkursu:

  • Uczeń Wojciech Wądrzyk otrzymał II miejsce
  • Uczeń Karol Kowalewski otrzymał III miejsce
  • Uczennica Martyna Chruszcz otrzymała wyróżnienie
  • Uczennica Gabriela Hudzik otrzymała wyróżnienie

 

VII OGÓLNOPOLSKI KONKURS SKRZYPCOWY "MISTRZ LITERATURY DZIECIĘCEJ OSKAR RIEDING" W WARSZAWIE

(15-19 czerwca 2015)

  • Uczennica Magdalena Kruczała ( z klasy skrzypiec p. Doroty Pietras) zdobyła I miejsce

 

KONKURS W RAMACH XVIII EDYCJI MIĘDZYNARODOWEGO FESTIWALU MUZYKI GITAROWEJ W TRZĘSACZU

(czerwiec 2015)

  • Uczennica Julia Kosek (z klasy gitary p. A. Polewaczyka) zdobyła II miejsce

 

MIĘDZYSZKOLNY KONKURS INSTRUMENTÓW DĘTYCH PERKUSJI I AKORDEONU W TRZCIANIE

(maj 2015)

  • Uczeń Filip Jopek ( z klasy trąbki p. J.Cholewki) zajął III miejsce

 

VI KONKURS SKRZYPCOWY DLA UCZNIÓW KLAS II I III SZKÓŁ MUZYCZNYCH W ŻYWCU

(maj 2015)

  • Uczennica Magdalena Kruczała ( z klasy skrzypiec p. Doroty Pietras) otrzymała wyróżnienie

 

XI FESTIWAL KLARNETOWY W PIOTRKOWIE TRYBUNALSKIM

(maj 2015)

  • Uczeń Bartłomiej Moskała ( z klasy klarnetu p. B. Koziny) otrzymał wyróżnienie, (akompaniament p. Grażyna Kozina)
  • Uczniowie: Mateusz Woźniak i Michał Serwin (z klasy klarnetu p. B. Koziny) otrzymali wyróżnienie w kat. zespołów kameralnych

     

 

I MIĘDZYSZKOLNY KONKURS INSTRUMENTÓW DĘTYCH, AKORDEONU I PERKUSJI W TRZCIANIE

(30-31 maja 2015)

  • Uczennica Maria Rychlik (z klasy klarnetu p. J.Szymika) zajęła 2 miejsce. (I miejsca nie przyznano)

 

IV OGÓLNOPOLSKI KONKURS GITAROWY NA WYKONANIE UTWORÓW KOMPOZYTORÓW POLSKICH W TOMASZOWIE MAZOWIECKIM

(maj 2015)

  • Uczennica Julia Kosek (z klasy gitary p. A. Polewaczyka) zdobyła II miejsce

 

I MIĘDZYSZKOLNY KONKURS PERKUSYJNY "LABORATORIUM RYTMU" W BRZESKU
(maj 2015)

  • Uczeń Wiktor Pniak z klasy perkusji Sebastiana Caputy zdobył II miejsce
  • Uczeń Karol Żmija z klasy perkusji Sebastiana Caputy zdobył II miejsce

 

VII KONKURS MUZYCZNO - PLASTYCZNY "DŹWIĘKIEM MALOWANE" W STALOWEJ WOLI

(maj 2015)

  • Uczeń Antoni Piętak (z klasy fortepianu p. Anety Kołbasy) zajął I miejsce

V OLKUSKI FESTIWAL SKRZYPCOWY "MAŁY VIOLINISTA"

(kwiecień 2015)

  • Uczennica Magdalena Kruczała (z klasy skrzypiec p. Doroty Pietras) otrzymała II miejsce

 

II MIĘDZYNARODOWY KONKURS GITARY KLASYCZNEJ 'FERNANDO SOR' (Frydek-Mistek, Czechy)
(kwiecień 2015)
  • Uczennica Julia Kosek (z klasy gitary p. A. Polewaczyka) zdobyła III miejsce

 

XXII ŚLĄSKI KONKURS INSTRUMENTÓW DĘTYCH „BLACHA DLA NAJMŁODSZYCH”

(27 – 29 kwietnia 2015 r. w Dąbrowie Górniczej)

  • Uczeń Kacper Świątek (z klasy puzonu p. T. Gajewskiego) otrzymał wyróżnienie

 

I OGÓLNOPOLSKI KONKURS INSTRUMENTÓW DĘTYCH – WADOWICE 2015

(23 – 26 kwietnia 2015 w Wadowicach)

  • uczeń Kacper Świątek (z klasy puzonu p. T. Gajewskiego) zdobył I miejsce (akompaniament p. Sandra Delong)
  • uczeń Filip Jopek (z klasy trąbki p. J. Cholewki) zdobył II miejsce (akompaniament p. Sandra Delong)
  • uczeń Marcin Mamcarczyk (z klasy klarnetu p. B. Koziny) zdobył II miejsce (akompaniament p. Grażyna Kozina)
  • uczeń Marcin Chruszcz (z klasy waltorni p. M. Gajewskiego) zdobył III miejsce (akompaniament p. Sandra Delong)
  • uczennica Anna Kowalewska (z klasy oboju p. K. Miki) zdobyła III miejsce (akompaniament p. Sandra Delong)
  • uczeń Bartłomiej Kowalewski (z klasy fagotu p. J. Kamińskiego) zdobył III miejsce (akompaniament p. Magdalena Chmielowska – Malec)
  • uczennica Justyna Stawowczyk (z klasy fagotu p. J. Kamińskiego) otrzymała wyróżnienie (akompaniament p. Magdalena Chmielowska – Malec)
  • uczeń Wojciech Sordyl (z klasy fagotu p . J. Kamińskiego) otrzymał wyróżnienie (akompaniament p. Magdalena Chmielowska-Malec)
  • uczeń Wojciech Maciusiak (z klasy waltorni p. M. Gajewskiego) otrzymał wyróżnienie (akompaniament p. Sandra Delong)
  • uczennica Maria Rychlik (z klasy klarnetu p. J. Szymika) otrzymała wyróżnienie (akompaniament p. Sandra Delong)
  • uczeń Mateusz Piasecki (z klasy eufonium p. T. Adamczyka) otrzymał wyróżnienie (akompaniament p. Sandra Delong)

 

II OGÓLNOPOLSKI KONKURS PERKUSYJNY "MŁODY PERKUSISTA" W OLKUSZU
(kwiecień 2015)

  • uczeń Karol Żmija z klasy perkusji p. Sebastiana Caputy zdobył wyróżnienie

 

MIĘDZYNARODOWY KONKURS SKRZYPCOWY VIVALDI 337

(22– 23 kwietnia 2015 r. w Wieliczce)

  • uczennica Anna Klaczak (z klasy skrzypiec p. E. Stawarskiej) otrzymała wyróżnienie (w grupie I)
  • uczennica Magdalena Kruczała (z klasy skrzypiec p. D. Pietras) otrzymała II wyróżnienie (w grupie II


IX OGÓLNOPOLSKI KONKURS INSTRUMENTÓW DĘTYCH JUPITER W KRAKOWIE

(kwiecień 2015)

  • uczeń Filip Jopek z klasy trąbki Janusza Cholewki zdobył III miejsce

 

XVII DOLNOŚLĄSKI KONKURS GITAROWY W KŁODZKU

(kwiecień 2015)

  • uczennica Julia Kosek z klasy gitary pana Arkadiusza Polewaczyka zdobyła I miejsce


X OGÓLNOPOLSKI "ŁOWIECKI" KONKURS MINIATUR FORTEPIANOWYCH WE WROCŁAWIU

(marzec 2015)

  • Uczeń Antoni Piętak z klasy fortepianu p. Anety Kołbasy otrzymał wyróżnienie

 

II OGÓLNOPOLSKI KONKURS ZESPOŁÓW KAMERALNYCH W TRZCIANIE

(marzec 2015)

  • Duet w składzie: Michał Mazgaj i Paulina Sopicka z klasy zespołu kameralnego p. Pawła Iwana otrzymał III miejsce

 

IV DĄBROWSKI KONKURS GITAROWY

(marzec 2015)

  • uczennica Julia Kosek z klasy gitary pana Arkadiusza Polewaczyka zdobyła wyróżnienie

 

X OGÓLNOPOLSKI KONKURS MŁODYCH INSTRUMENTALISTÓW W JAŚLE

(marzec 2015)

  • uczeń Mateusz Woźniak (z klasy klarnetu p. B. Koziny) otrzymał wyróżnienie
  • uczeń Wojciech Wądrzyk z klasy fortepianu pani Grażyny Koziny otrzymał wyróżnienie
  • uczennica Magdalena Kruczała z klasy skrzypiec pani Doroty Pietras otrzymała II miejsce

 

IV STARACHOWICKI KONKURS GITAROWY

(marzec 2015)

  • uczennica Julia Kosek z klasy gitary pana Arkadiusza Polewaczyka otrzymała I miejsce
  • uczennica Małgorzata Pindel z klasy pana Arkadiusza Polewaczyka otrzymała II miejsce


XXIII POZNAŃSKI KONKURS INSTRUMENTÓW DĘTYCH BLASZANYCH

(luty 2015)

  • uczeń Filip Jopek z klasy trąbki pana Janusza Cholewki zajął II miejsce
  • uczeń Marcin Chruszcz z klasy waltorni Marcina Gajewskiego otrzymał wyróżnienie


MIĘDZYNARODOWY KONKURS PIANISTYCZNY „MŁODY WIRTUOZ” W SANOKU

(luty 2015)

Uczniowie klasy fortepianu pani Grażyny Koziny otrzymali następujące miejsca:

  • Martyna Chruszcz – I miejsce „Złoty wirtuoz”
  • Wojciech Wądrzyk – I miejsce „Złoty wirtuoz”
  • Karol Kowalewski – I miejsce „Złoty wirtuoz”
  • Gabriela Hudzik – I miejsce „Złoty wirtuoz” oraz wyróżnienie za wykonanie Nocturnu Mona Rejino

 

I ZIMOWE SPOTKANIA SKRZYPKÓW, WIOLONCZELISTÓW I GITARZYSTÓWW TRZCIANIE

(luty 2015)

  • Julia Bartnicka (z klasy skrzypiec pani Krystyny Kleśny) – otrzymała wyróżnienie

 

OGÓLNOPOLSKIE PRZESŁUCHANIA CENTRUM EDUKACJI ARTYSTYCZNEJ

(styczeń 2015)

  • Uczennica Julia Kosek z klasy gitary pana Arkadiusza Polewaczyka

zajęła II miejsce w Ogólnopolskich Przesłuchaniach Centrum Edukacji Artystycznej


VIII MIKOŁAJKOWY KONKURS GITAROWY W RYBNIKU

(grudzień 2014)

  • uczennica Julia Kosek (klasa gitary pana Arkadiusza Polewaczyka) zajęła II miejsce
  • UCZENNICA JULIA KOSEK ZOSTAŁA STYPENDYSTKĄ KRAJOWEGO FUNDUSZU NA RZECZ DZIECI

 

OGÓLNOPOLSKI KONKURS MŁODYCH SOLISTÓW W JAWORZNIE

(listopad 2014)

  • I miejsce dla PSM I i II stopnia w Wadowicach w punktacji zespołowej
  • uczeń Filip Jopek (klasa trąbki pana Janusza Cholewki) otrzymał II miejsce
  • uczeń Kacper Świątek (klasa puzonu pana Tomasza Gajewskiego) zdobył I miejsce

 

I OGÓLNOPOLSKI KONKURS PERKUSYJNY „TAMBURI DI CANTO” W DĄBROWIE GÓRNICZEJ
(listopad 2014)

  • uczeń Wiktor Pniak z klasy perkusji p. Sebastiana Caputy zdobył wyróżnienie